Zobrazujú sa príspevky s označením tiramisu. Zobraziť všetky príspevky
Zobrazujú sa príspevky s označením tiramisu. Zobraziť všetky príspevky

sobota 15. októbra 2011

Tiramisu od Emanuela

http://www.sitalemvkuchyni.cz/recept/Tiramisu/

Tiramisu

500g Mascarpone
5 lyžíc cukru
5 vajec
2x malý panák Amaretto
šálka silnej kávy 
1 balíček Savoiardi
kakao na posypanie
Žĺtky vyšlaháme s cukrom do peny, z bielkou vyšlaháme sneh.
Do žĺtkov pridáme Mascarpone, dobre premiešame a nakoniec pomaly vmiešame sneh.
Piškóty namáčame do kávy  s Amarettom, len rýchlo, aby sa nerozmáčaly. Skladáme do formy – piškoty, krém, piškoty, poslednú vrstvu krému posypeme kakaom.
Necháme min 2 h zatuhnúť v chladničke.

nedeľa 18. septembra 2011

Tiramisu od Macky

4 žĺtky
4lyžičky kryštálového cukru
2 šľahačkové smotany (min 33%)
3 balíky piškót dlhých,na tiramisu
Kakao/ Granko
2 štamperlíky Amareta
6dcl studenej kávy nescafe

Postup :
4 žĺtky a 4lyžičky kryštálového cukru vymiešame,potom pridáme nátierkové maslo  a zvlášť vyšľaháme šľahačky . Piškóty namáčame do kávy s armaretom a ukladáme vedľa seba .Potom polejeme zmesou .Dáme vychladnúť .
Kakao/Granko podávame nakoniec ,keď vytiahneme tiramisu z chladničky. Ja osobne posypávam skôr ,lebo potom kakao vsiakne a nepráši sa .Je to na vás.
Môj výtvor vypadá asi takto :