38dkg polohrubej múky
28dkg masla
14dkg práškového cukru
2 žĺtka
trochu citrónovej kôry
trochu citrónovej šťavy(1 polievková lyžička)
Zmiešame dohromady na cesto ,zabalíme do mikroténového sáčka - fólie a necháme v chlade do druhého dňa.
Potom cesto na doske prepracujeme,rozdelíme na 2-3 bochníčky ,ktoré postupne rozvaľkáme na 3-4 mm a vykrojíme,ukladáme na suchý plech (alebo na pečiaci papier).Pečieme pri 175 -180°C cca 7-10minút .Vychladnuté zlepujeme 1+1 lekvárom .
Tiramisu
500g Mascarpone5 lyžíc cukru
5 vajec
2x malý panák Amaretto
šálka silnej kávy
1 balíček Savoiardi
kakao na posypanie
Žĺtky vyšlaháme s cukrom do peny, z bielkou vyšlaháme sneh.
Do žĺtkov pridáme Mascarpone, dobre premiešame a nakoniec pomaly vmiešame sneh.
Piškóty namáčame do kávy s Amarettom, len rýchlo, aby sa nerozmáčaly. Skladáme do formy – piškoty, krém, piškoty, poslednú vrstvu krému posypeme kakaom.
Necháme min 2 h zatuhnúť v chladničke.













