200-250g polohrubej múky
2 vajcia
130g cukru
1ml oleja
3-5 lyžíc smotany
1/2 prášku do pečiva
1 vanilkový cukor
štipka soli
150g čokolády ,orechov ,hrozienok
Postup :
Vajíčka vyšľaháme spolu s cukrom .Postupne pridávame múku zmiešanú s práškom do pečiva,soľ, vanilkový cukor ,olej a smotanu. Opatrne zamiešame
Pridáme nasekanú čokoládu ,orechy ,hrozienka alebo iné sušené ovocie.
Cesto vlejeme do formy na muffiny .Pečieme pri 180°C 20-30 minút .
Zobrazujú sa príspevky s označením muffinky. Zobraziť všetky príspevky
Zobrazujú sa príspevky s označením muffinky. Zobraziť všetky príspevky
nedeľa 22. januára 2012
pondelok 17. októbra 2011
Babičkin muffin
Včera babička robila muffiny s čokoládou a mandľami .Sú skvelé , no osobne už robím tie v prášku .Najlepšie sú od
ALNATURY z DM :) ,, Bio´´ , ušetria vám čas aj riady a mlieko ,olej a vajcia si pridáte sami , takže vajcia od tety Ančiky im vždy dodajú lepšiu chuť než kupovaným a upečeným:)
ALNATURY z DM :) ,, Bio´´ , ušetria vám čas aj riady a mlieko ,olej a vajcia si pridáte sami , takže vajcia od tety Ančiky im vždy dodajú lepšiu chuť než kupovaným a upečeným:)
nedeľa 18. septembra 2011
Jablkové muffiny
400 g hladkej múky,
100 g pšeničnej múky,
1 prášok do pečiva,
1 lyžička mletej škorice,
126 g hnedého cukru, 1 vajce,
125 g rastlinného tuku,
2-3 strúhaná jablká
Múku, prášok do pečiva a škoricu zmiešame v mise, pridáme cukor a prilievame rozpustený tuk s vajcom a nakoniec pridáme postrúhané jablká. Naplníme formičky na muffiny a pečieme asi 15 minút v predhriatej rúre na 200 stupňov.
Prihlásiť na odber:
Príspevky (Atom)


